firma


Spółka TECHNIK Polska S.A. została zawiązana na początku 2013 roku przez wysoko wykwalifikowany zespół inżynierów posiadających wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i projektowaniu. Przedsiębiorstwo Spółki od chwili powstania realizuje z powodzeniem złożone projekty techniczne dla przemysłu rafineryjnego, petrochemicznego, chemicznego oraz energetycznego. Świadcząc usługi projektowe dla szerokiej grupy inwestorów. Spółka współpracuje zarówno przy zamówieniach jednorazowych, jak  i długofalowych, z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, jak i dużymi korporacjami.
Każde zlecenie dla spółki jest ciekawym wyzwaniem. Atutem przedsiębiorstwa spółki jest profesjonalizm, dbałość o jakość oraz elastyczne podejście do klienta. Wśród wielu zrealizowanych projektów, w krótkim okresie funkcjonowania spółki na rynku, należy podkreślić:

  • projekt reaktora na instalacji Fluidalnego Krakingu Katalitycznego II w PKN Orlen S.A. – projekt modernizacji wraz z projektem organizacji montażu, nadzorem nad montażem i inspekcjami u wytwórców elementów reaktora,
  • projekt węzła odzysku ciepła na instalacji HON 7 w PKN Orlen S.A. – wielobranżowy projekt wykonawczy wraz z obsługą techniczną zakupów i montażu,
  • projekt instalacji ATLEN 1520 w SYNTHOS-DWORY 7 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. – wielobranżowy projekt wykonawczy wraz z wyceną inwestorską w oparciu o technologię klienta.
  • modernizacja instalacji DRW III dla zwiększenia uzysku produktów wysokomarżowych, projekt wykonany w konsorcjum z BIPRORAF Sp. z o.o. oraz Mostostal Płock S.A.
  • PDH w Policach – budowa instalacji produkcji propylenu wraz z niezbędną infrastrukturą. Prace koncepcyjno-projektowe wykonywane dla Technip Italy, (Technik Polska jako podwykonawca Technip Italy – kontrakt według ścieżki E).
  • Metateza – instalacja do produkcji propylenu. Technik Polska był podwykonawcą prac projektowo inżynierskich dla głównego Kontraktora, którym była Elektrobudowa S.A.